Elon Musk’ın X’i beklenen güncellemeyi yapıyor! Artık X heryerde!

Bu yenilikçi adım, video içerik tüketiminde yeni bir dönemi başlatmayı vaat ediyor ve kullanıcılara geniş bir içerik yelpazesi sunarak ev eğlencesinde çıtayı daha da yükseltmeyi hedefliyor. X‘in bu hamlesi, sektördeki rekabeti kızıştıracak ve video izleme deneyimini daha interaktif ve erişilebilir hale getirecek.

Elon Musk’ın Ekim 2022’de Twitter’ı (şimdi X olarak bilinir) satın almasından bu yana, platform üzerinden birçok yenilik denedi ve bunların tutup tutmayacağını görmeyi umdu (okuyun: para kazanmayı). Şimdi ise, YouTube’dan ilham alarak, platformda bir video akış hizmeti başlatma yolunda ilerliyor, SamMobile rapor ediyor. Musk, DogeDesigner’ın hesabından yapılan bir alıntı tweet’inde “Yakında, favori X uzun form videolarınızı doğrudan Smart TV’lerinizde izleyebileceksiniz” diyerek özelliğin “Yakında” geleceğini duyurdu.

X, kullanıcıların bu videoları Samsung TV ve Amazon’un Fire TV’sinde izlemesine olanak tanıyan özel bir uygulama başlatacak.

Elon Musk’ın X’i beklenen güncellemeyi yapıyor! Artık X heryerde!

Musk, X’in ilerleyen dönemde “video-öncelikli” bir platform olacağını söyledi ve bu gelişme, genellikle akışlarda bulunan küçük içerik kutularının ötesine, daha büyük bir ekrana taşınacağını gösteriyor. Musk ayrıca, bir kişinin X’i ziyaret ettiği her on seferden sekizinde videolar izlediğini iddia etti.

Bu karar, X için kötü haberlerin ardından geldi. Edison Research’ün raporuna göre, 2024 yılında site kullanımı, 2023’e kıyasla %30 oranında düşüş gösterdi. Popüler kalmaya ve değişime devam etme çabası içinde, X, yaratıcılar için kaynaklara ve azalan reklam verenlerine yönelik adımlar atmaya başladı. Bu değişikliklerden biri, Şubat ayında yapılan bir duyuruda, “X‘teki reklam verenlerin premium içerik yaratıcılarının küratörlüğünü yapılan bir liste karşısında reklam yapmalarına olanak tanıyacak araçlar”ın platforma ekleneceği bildirildi — bunlar arasında ön izleme video reklamları da var, Forbes rapor etti. Uzun videolar söz konusu olduğunda, bunların Samsung ve Fire TV‘lerde nasıl bir etki yaratacağını görmek için yayınlanmalarını beklememiz gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x